Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rybičky a vodní želvy

dobrý den rád bych se zeptal jestli někdo nemáte zkušenosti s rybičkami a vodními želvami. Mám akvárium 60l a nevím jaké ryby by mohli jít k malým vodním želvám. na internetu jsem našel např. skaláry. Doporučte mně prosím nějaké aby se navzájem nesežrali.

Co vím, tak žádné ryby u želv nepřežijí, vždycky je budou lovit. I kdyby tam chvilku vydržely, není to pro ně zrovna super život, v malém prostoru s predátorem. Znám případy, že nějaký čas si želvy ryb nevšimnou, vypadá to, že si zvykly, a najednou je vyžerou. Mám klapavky, u kterých se někdy píše, že můžou být i s rybkami, ty moje teda ne :-D
A skaláry do tak malého akvárka vůbec nepatří.