Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozměr akvaria

Prosím o radu, nikdy jsem neměl rybky, chci si nechat vyrobit akvarium delka 100cm šířka 50cm výška 70cm. Bude tam nějaký problém s osvětlením ? máte někdo taky vysoké akvarium.

Rybky bych chtěl neonky je to pro ně vhodná velikost.
děkuji za radu

Jsem terarista a terárka mám na výšku a k tomu by to pěkně ladilo aspon těch 70cm, v čem je problém údržby při této výšce ? Jako horší koloběh vody při filtrování a špatné vybíraní usazených nečistot ze dna ?
A to osvětlení jaké používáte na 60 cm výšku rostlinky rostou v poho ?

pri údržbe, keď budeš robiť niečo pri dne rukami, budeš mať celé ruky vo vode... teda ak nie si nejaký extra dlháň :-) . Vysoký stĺpec vody berie dosť svetla zhora, takže ak budeš mať nejaké nízke rastlinky, možno budú mať málo svetla. Iný zásadný problém s väčšou výškou akvária asi nebude (akurát treba na takú výšku silné sklo, keďže tlak vody na steny bude značný).
Ináč vhodné rastliny do takej nádrže by boli napr. valisnérie, trebárs aj Valisneria gigantea. Nepotrebujú extra silné svetlo a robia listy aj vyše 1,5 m dlhé.