Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vzduchovaci kaminek

Chci se zeptat mam akvarko 60x30 takovej set i s vnitrnim filtrem vzduchovacim, otaznou je jek pripojit kaminek. Bublinky jdou klasicky z filtrace,ale kdyz na trubicku odkud jdou bublinky pripojim kaminek na hadicce tak mi to nasava vodu a tace hadickou kterou se ma vzduch nasavat. Diky predem

Ak to dobre chápem, máš kompresor (vzduchovací motorček) a hadičku, ktorou je vzduch vháňaný do akvária ? V takom prípade by kamienok mal perliť, čiže rozbíjať vzduch na prúdy drobných bubliniek. Pokiaľ to nefunguje, vykašli sa na kamienok a nechaj prúdiť vzduch z kompresora cez hadičku do filtra. Budú síce bubliny väčšie a aj trochu hlasnejšie bublanie, ale pre akvárium to nevadí.
Ak máš vnútorný čerpadlový filter, na hlavu ktorého sa dá pripojiť hadička, ktorou je strhávaný vzduch, tak na ňu sa kamienok neinštaluje.

pokiaľ možno, nafoť ten svoj filter a daj sem foto, pre lepšiu predstavu, o čo vlastne ide...