Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kúpa nového akvária

Dobrý den ,
pred 20 rokmi som mal doma 200 litrové akvárium , to mi prasklo a už som druhé nechcel, kedže som býval na činžiaku, kvôli problémom zo susedmi. Chcel by som kúpiť nové akvárium , zaujímal by ma váš názor na tento set do firmy JUWEL RIO 300, páči sa mi , že je to všetko pohromade, akvarium, stolík , osvetlenie , čo myslíte aká je kvalita ??? Dakujem za odpovede

Objem akvária : cca 300 l
Rozmery akvária : 121 x 51 x 62 cm
Dodávka obsahuje :
- Osvetľovací kryt Multilux High-Lite® aj so žiarivkami T5 - 4x54 W (1047 mm)
- 1 x JUWEL filtračný systém : Bioflow 6.0
- 1 x akvarijný ohrievač Juwel 200W/230 V
- 1 x akvarijná skrinka Juwel s rozmermi 121 x 51 x 73 cm
- Juwel akvarijný set RIO 300 sa dodáva vo farbe BUK, ČIERNA alebo DARKWOOD

Já mám Juwel Rio 240 a nemůžu si ho vynachválit. Hrozně se mi líbí vyřešení krytu, to je prostě paráda při údržbě, filtrace je tichá a výkonná (skvělá jsou velká filtrační média) sice mám Bioflow 3.0 ale rozdíl v tom nebude téměř žádný. Akvárium je kvalitně slepené, dokonce jsou tam i štítky s kontrolou. Super je také zabudované topítko ve filtraci. Akvárium vypadá elegantně a cena není tolik přehnaná za tu kvalitu když už člověk přijde k hotovýmu :-D Teď abych jen nechválila, tak filtrační média jsou zbytečně předražená, mě vyjdou cca na 2.500,- za rok když je měním tak jak Juwel píše k filtraci. Ale podle mého je to zbytečné měnit tak často (záleží na osádce ryb), měním pouze pravidelně filtrační vatu to je ta první bílá. Na stránkách Juwelu vyjde 5ks na 30,-. Skvělý je u filtrace hladinový sběrač nečistot, jen mě mrzí, že kvůli němu nemůžu mít plovoucí rostliny. Skřínka je zbytečně předražená, desky jsou úzké, prodávají se v demontu to se mi na tom nelíbí ale je super, že skvěle ladí k akváriu a jsou opravdu voděodolné, takže se nedělají nikde fleky ani se to nijak nekroutí a to, že já při údržbě mám vodu všude :-D Se zářivkami jsem také spokojená, zatím svítí a méně náročným rostlinám se celkem dobře daří. Ještě bych vytkla to, že filtrace je přilepená jen na jednom místě takže je třeba uvažovat o vhodném umístění akva filtrací ke zdi. Takže stejně doporučuji, např s Diversou se to nedá vůbec srovnat. Juwel je opravdu kvalitní. To je můj názor :-)

To je taky jedna možnost, dá se prý dobře odříznout, jsou tam jen 4 kapky silikonu, není to napatlané po celým filtru. Vnější filtr se vejde určitě do skříňky, je fajn, že skříňka nemá žádnou desku vzadu, takže může být akva přisunuto i k zásuvce a přístup je dobrý. Deska je jen za policemi uprostřed. Já to vyřešila tak, že jsem si od Juwelu koupila 3D pozadí a ve stejné barvě i pozadí na filtraci, není to už tolik nápadný a líbí se mi to tak. Ale když si pořídíš vnější filtr, tak aspoň přidáš akva pár litrů což není nikdy na škodu :-)

Vem Juwel a uvidíš, že externí filtr chtít nebudeš :-D Já jsem Juwel Rio chtěla snad 5 let a jsem ráda, že jsem si ho vzala. Je kvalitní a hlavně vypadá moderně. Nejvíc mě zaujalo to, že je to krásná krychle, protože když vidím kryty u ostatních setů tak je to hrozný kýč, který se do modernějšího bytu vůbec nehodí. Kryt u Juwelu je super - ne moc kvalitní ale vystačí, jsou to takové dvě plastové nudle zasazené do rampy, rají se snadno vyndat a rampa může zůstat, může se otevřít jen jedna strana a s rampou se dá krásně hýbat při údržbě. Vždycky otevřu oba plastové kryty, rampu odsunu dozadu a mám dobré osvětlení i při údržbě, to jiné kryty nemají. Sakra mohli by mi poslat něco za reklamu :-D