Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rybka na dně akvaria

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mam dnes nově koupene rybycky(molly) do jiz zabehnuteho akvaria vsechny rybicky vypadaji vporadku az na jednu. Polehava porad po dne cely den normalne plavala ale ted posledni 2-3 hodiny jen lezi u dna a nehybe se ani kdyz kolem ni proplouvaji ostatni rybky. Zkousela jsem do akvaria strcit ruku jestli bude reagovat a normalne odplavala pak jeste chvili plavala ale pote zase lehla a lezi u dna dal. Nevim jestli je nemocna nebo jestli je to treba normalni tim ze je v novem prostredi pripadne nejaky sok ze stehovani do noveho prostredi. Dekuji za rady

Ryby je důležité po transportu "aklimatizovat" Nesmí se z pytlíku vylít ihned do akvária, možná měla ryba šok. Vždy to dělám tak, že pytlík dám do akvária aby se voda v pytlíku postupně ohřívala na stejnou teplotu jako je v akváriu. Po nějakém čase začnu přilévat do pytlíku vodu z akvária pořád dokola kousek vyleju kousek přidám aby si ryba zvykala na jinou kvalitu vody a pak je vše v pořádku. Tipuji, že dnes už nežije. Kdyby byla nemocná tak se takhle válí na dně i v akvaristice.