Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárium JUWEL

Zdarec, mám takovej dotaz. Chci si koupit akvarijni komplet JUWEL. Jen bych potřeboval poradit od Vás, jestli by bylo lepší koupit Rio a nebo Vision. Máte nějaké zkušenosti s vypouklim sklem? Je to lepší nebo horší atd.
Děkuji mockrát za každý názor.

Otevírám trochu postarší téma s mým dotazem. Mám v plánu komplet s LED osvětlením. Juwel je jedním s favoritů. Rozhodují se mezi českými výrobci Fin/Zekia/Sklorex a zahraniční konkurencí - Juwelem Rio 180 a Diversou Fine Line 228l. Juwel má nevýhodu v konečné ceně, protože nechci vnitřní filtr, takže ho musím odstranit a koupit vnější (+min 2500 Kč s náplněmi) a navíc má samotné akvárko jen 45 cm na výšku, na druhou stranu má až 60 W LED. No a Diversa zase relativně dost slabé osvětlení (25 W), ale zase třeba hliníkový kryt. O tyhle dva komplety se zajímám proto, že jsou vyráběny masově a pravděpodobně dotaženy k dokonalosti, co se konstrukce týče. Jak moc kvalitně je Juwel zpracovaný - skřínka a kryt? Pokazilo se vám něco za nějaké ty roky používání (mimo filtr)?

Děkuji za odpověď.