Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 63 litrů

Ahoj, mám doma akvárium 63 litrů (60x30x35) (dxšxv) a líbí se mi axolotl mexický myslíte že by jim to stačilo a popřípadě kolik by jich tam mohlo být. A ještě jedna otázka jaký je vhodný filtr do tohoto akvária.

Tak oni veľkostne tí axolotli a rebrovníci sú podobní, narastú aj cez 20 cm, do 60 litrového akvária by som ich nedával. Cynopsy sú ok, dosiahnu asi 10 cm, treba ale zamedziť ich úniku (akvárium kryté sklom s vetracou medzerou, ktorou nedokážu prejsť, alebo prekryté pletivom... za žiadnych okolností by sa nemali dostať do našej prírody !! (na margo možných rád, že sa dajú chovať aj vonku)

Zdroj : AKVARKO.CZ

Nároky na chov

Čolci se dají chovat v teráriu, akvateráriu nebo v akváriu. Terárium musí být velmi vlhké, protože kůže čolků nesmí nikdy vyschnout. Nejvhodnější je zařídit ho mechem, několika úkryty, například z kůry, a miskou s vodou, kde se mohou zvířata namočit. Dno může tvořit rašelina. Akvaterárium vybavíme podobně s tím, že část bude trvale zaplavena vodou. Čolci se však nejčastěji chovají v akváriu s nízkým stavem vody a několika nad hladinu trčícími kořeny, které rádi využívají a tráví tam překvapivě mnoho času. Do akvária je vhodné umístit úkryty a odolnější vodní rostliny. Dno může tvořit běžný neostrý akvarijní písek. Vhodné je použít nepříliš výkonný filtr. Akvárium je nutné velmi dobře zakrýt, protože čolci poměrně rádi utíkají. Potom se stane, že najdete někde, kde byste to nečekali, vysušenou mumii. Literatura uvádí, že pro pár je vhodná velikost dna akvária 60 x 30 cm. Vyhovující výška akvária je 30 cm s tím, že hladina bude přibližně ve 20 cm. My s tím můžeme plně souhlasit. Taková nádrž poskytuje čolkům dostatek prostoru k životu. Péče o akvárium zahrnuje týdenní výměny zhruba třetiny vody za novou, odstátou. Teplotu vody je ideální držet v rozmezí 20 až 24°C. Pokud máte možnost, můžete ji v zimě snížit zhruba na 15°C. Čolci přežijí i vyšší teploty, ale dlouhodobě by neměli být chováni při teplotách nad 25°C.

Zdroj: Rybicky.net

Cena

170-200 Kč