Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poradte ake rybky a rastlinky do maleho akvaria cca. 37,5L

Dobry den, chcel by som si kupit mensie akvarium 25-40L (pravdepodobne toto https://abc-zoo.sk/11264-akvarium-startup-50-led-e xtra-2x57w-rovne-cierne.html alebo nieco podobne) ale neviem ake rybky by boli vhodne a v akom pocte, zatial co som pozeral v diskusiach tak sa mi pozdavaju tieto: kardinalka vietnamska - Tanichthys micagemmae,
Razbora galaxy - Danio perlove - Danio margaritatus,
Razbora Skvrnochvostova - Razbora skvrnoocasa - Boraras urophthalmoides,
Razbora bornejska - Razborka bornejska - Boraras brigittae
alebo poradte nejake ine, hlavna poziadavka aby boli pekne farebne a chov nebol az taky narocny. Povodne som chcel neonky,ale vsade sa tu pise,ze pre ne nie je vhodne male akvarium kedze sa im dari len vo velkom pocte a vacsich nadrziach.
Tiez by zaujimalo ake najvhodnejsie rastliny k danym rybkam a ci zariadenie akvaria postacuje.
Dakujem za kazdu radu, teraz idem este luskat clanky o akvaristike

Tak nejlepší by byly: Kardinálka vietnamská - snadný chov - počet více jak 6 kusů, dala bych tak 8 kusů
Razbora skvrnoocasá - snadný chov - počet více jak 6 kusů, dala bych tak 8 kusů

Obtížný chov ale dá se to zvládnout - Dánio perlové - alespoň 10 kusů
- Razborka bornejská - více jak 8 kusů

Můžeš si pořídit krevetky, nebo Bettu bojovnici, ta bude opravdu pěkně barevná :-) Nic jiného mě zrovna nenapadá.

Rostliny bych volila nějaké méně náročné - Microsorium, Anubias, Echinodorus, Ludwigia.. To už spíš záleží co se ti líbí a na síle osvětlení. Hlavně na rostlinách nešetři, těch je pořád málo :-D

Zařízení akvária by mělo stačit ale časem by jsi měl uvažovat o lepší filtraci. Filtrace Claro nejsou kvalitní a většinou mívají malé filtrační médium. To uvidíš sám časem.

dnes som bol pozriet akvarko, bohuzial to co chcem nemali, neschopnejsiu predavacku som snad este nestretol, co mi tvrdila,ze je 40L akvarium bolo len 25L, ked som sa spytal ci dostanu take ako chcem resp. kolko stoji nevedela mi povedat, potom som si pozrel rybicky co predavaju a tam v niektorych akvariach zdichnute rybicky,ktore boli okusovane az na kostru... nie su schopni ich ani odstranit, to si myslia,ze aj kostricky predaju ci co?? zrejme budem musiet ist inde pozriet kde sa aspon trochu zaujimaju o to co vlastne predavaju... aspon som si kupil knihu,ale samozrejme inde..