Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký stolek pod akvárium 350L

Zdarec, chci se zeptat, jestli 350L akvárium v pohodě udrží stolek od Juwelu (rozměrově sedi) ,přece jen to je stolek ze dřeva a akvarko s vodou a podkladem bude cca něco přes 500kg. Radši zvolit železnou konstrukci a nebo se toho nebát a jít do juwel. Bydlím v paneláku ve 3 patře, nerad bych aby se juwel rozpadl a já vyplavil sousedy.

Ale co musím říct, tak Juwel má hodně slabé desky, když jsme si s přítelem objednali PC stůl z levného obchodu tak jeho desky byly 2x širší než u skříňky :-D Já ji koupila hlavně kvůli tomu, že se mi líbí a kvůli tomu, že je voděoodolná. Ale nemyslím si, že to nebude šmejd, přece je to neměcká kvalita.

No já jsem z Juwelu nadšená, před tím jsem měla katastrofální Diversu a Juwel si nemůžu vynachválit. Zatím ho mám od září teda. Nejvíce mě na něm zaujal moderní vzhled, rovný kryt, žádný vypoukliny jako má např. Diversa a ostatní levný značky. Kryt je parádně vyřešený, hrozně mi usnadňuje údržbu tím, že se osvětlovací rampa dá krásně posunout, sundat, prostě tak jak potřebuji. Filtrace mě taky zaujala, kvůli velkým filtračním médiím, které jsou sice předražené ale dají se nahradit i obyčejným "molitanem". Líbí se mi, že je topítko schované ve filtraci. Dokonce jsou i uvnitř akvária za sklem, mezi umělohmotnou lištou štítky s kontrolou. Ale zřejmě bych šla do té 300 kvůli těm čtyřem žárovkám, to je super věc. Já plánuji do budoucna ještě RIO 400 ale už bez skříňky. Prostě jsem s Juwelem spokojená a neměnila bych už za jinou značku.

Od toho tam je 2x víc zářivek, myslím, že to až tak hrozný nebude. Já tam mám 2x 54W a svítí krásně až na dno, takže při 2x silným osvětlením to bude podobné. To čištění bude horší, měla jsem problém zasázet rostliny na zadní stranu, musela jsem stát na bobíku :-D Odkalovač mám naštěstí pořádnej :-D

Prosím tě, omlouvám se ze te furt otravuji, ale zeptám se, co si myslíš, kdybych koupil celý set aquatlantis i s filtrací a jejich led osvětlením. Jaký máš na to názor, přece jen ten set stojí cca o 2000,- víc ale zas ta úspora za energie oproti 4x54W T5.

Ahoj, tak sem o víkendu byl si koupit v Praze Juwel RIO 300 od juwelakvarium.cz. Akvárium sem včera zařídil a napustil :) Rio 300 je opravdu úžasné akvárium.

Jen se tě ještě zeptám, mám kytky začít hnojit hned od začátku, nebo až časem. (třeba cca měsíc)

Když sme na firmě zakládali Rio 180 tak sme jeli celej rok jen na substrat na dně a kytky šli luxusně a po roce co byl substrat spotřebován asi, tak se kytky na chvíli zastavili a po tom roce jedeme na tekutý hnojivo a zas jdou luxusně.
Tak jestli je dobrý začít i rovnou do nového akva hnojivo, nebo počkat až se zajede.