Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvarijní set pro začátečníka

Dobrý den,
ráda bych si pořídila malé akvárko :-)

Původně jsem myslela, že bych pořídila akvarijní set (STARTUP 40 rovný 25l), ale po pročtení všech možných webů a diskuzí o zakládání a udržování akvárií, jsem došla k závěru, že je příliš malé...

Nakonec jsem se rozhodla, že bych akvárium koupila větší, konkrétně -> http://www.raj-akvaristiky.cz/akvarijni-sety-start up/sestava-60-startup-rovna-54-l.html

Měla bych proto pár dotazů:
- Měla bych koupit akvarijní set, či je lepší vše koupit zvlášť? (Set bych ale koupila radši...)
- Je akvarijní set, co jsem vybrala (viz odkaz), kvalitní?
- Kolik rybiček mohu dát do 54 litrového akvária? (drobné, cca 3 cm)
- K tomu se váže další dotaz. Ráda bych hejno neonek a asi nějaké krevetky. Jaké rybičky se s nimi snesou?

S akvaristikou jsem úplný začátečník, proto bych se s Vámi chtěla nejdříve trochu poradit. Nerada bych, aby na mé začátečnické chyby doplatilo celé akvárium včetně všech obyvatel :-)

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem, Tereza.

Já bych si to taky radši poskládala sama a co se rybiček týče, já to vždycky řešila s prodejcem, třeba dost dobře mi poradili ve zverimexu www.happyzoo.cz, kde jsem přesně řekla jak mám velké akvarko a co bych chtěla za rybky a oni mi řekli, jaký počet je při jaké kombinaci vhodný, úplně stejně mi poradili taky v Hornbachu a ještě než jsem tam jela, tak jsem si pročetla tohle https://www.hornbach.cz/cms/cs/cz/navody/zoo_akvar istika/svet_akvaristiky/svet_akvaristiky.html, jasně je to taky reklamní jen na jejich produkty, ale člověk si udělá obrázek co potřebuje a tak.

Zdravím,
prosím o radu, když bych chtěl poskládat sestavu akvárka sám, co by byste mi doporučili za jednotlivé díly (osvětlení, filtrace, topítko (jestli je vůbec potřeba))? Akvárko bude velikosti 60x30x30cm. Rybičky a rostliny ještě nevím jaké, bude to pro děti do pokojíčku, tak jestli nějaké doporučíte.

Mockrát děkuji za rady.