Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nekontrolovatelné cukání- beta bojovnice

Jelikož jsem začátnice a nikdy v životě jsem nechovala rybičku nevím si rady.
Mám beta bojovnici v (když jsem měřila vodu) 2l akvárku, mám jednu umělou a jednu živou rostlinku,z mušliček jsem ji udělala malou jeskyňku a z řeky naproti jsem ji vylovila kamínky. Nemám žádné fliltri ani žádné zařízení.(když jsem četla ostatní příspěvky většina si ztěžovala že neví jak si to maj představovat.) Mám jeden problém rybička s sebou nekontrolovatelně cuká, a potom se nehýbá až když se přiblížím abych se podívala jestli žije tak se prudce pohne a je normalní. Není to žádná nemoc nebo stres? Jelikož jsem velká milovnice zvířat rve mi to srdce.

Měřila jste teplotu vody? Polehávání u bojovnic je většinou známka podchlazení.

Jestli bych mohl doporučit. Pořiďte rybce větší akvarium, stačí 20 litrů. A dejte jí tam filtr a topení. Přidejte tam živé rostliny. Rybka se hned bude cítit lépe.