Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bílý slizký povlak na termostatu a filtru

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, dříve se mi dělala v akváriu s Bettou slepá hladina. Jelikož nemizela, tak jsem odstranila písek, rosliny a znovu jsem cely akvárko znovu pořádně umyla - i s filtrem a termostatem. Nyní se mi ale na filtru a termostatu dělá slizký táhlý povlak (viz. foto). Nevíte někdo čím je to způsobené? Může to být špatnou kvalitou vody nebo že filtr třeba špatně pracuje? Neno mám jen prostě smůlu a mám rybičku čunče? :D
Děkuji za odpovědi a případné rady :)

Předpokládám, že máš nejspíš nově založené akvárium. Většinou se tyto povlaky tvoří v nově, čerstvě založených nádrží. Pokud ne, tak se jedná o bakterie - takže je potřeba kvalitní údržbu - tzn., výměna vody za čerstvou a hlavní je kvalitní filtrace + koloběh vody. Živé rostliny by taky neuškodily, spíše by pomohly. Vyrovnat tyto faktory : živiny / filtrace / rostliny / světlo / proud vody.