Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Černé 'stékající' fleky na stěnách akvária

Prosím vás, nemáte někdo zkušenosti s tmavými fleky na stěnách akvária? Vypadají jako táhlé rovné čáry - cca.2 cm dlouhé, stékají podobně jako voda na okně při dešti. Nelze je moc dobře odstranit, seškrábat je lze trochu nehtem...nevím, zda je to řasa, plíseň či cokoli podobné. Akvárium mám něco přes měsíc, před 14 dny jsem z burzy přinesla nové rybky (mám zejména neonky). Akvárium je nástěnné, objem 38l. Děkuji za rady! Ráda bych přidala foto, nemohu tu bohužel žádnou ikonku pro přidání nalézt.

A jaké rybičky byste doporučila? Sestra je má už přes 2 roky ve stejném akváriu a nikdy problém nebyl, dokonce těmto rybičkám se nejvíce daří. Jsem opravdu začátečník, v obchodech s akvaristikou je i doporučují... Tak nevím. Jinak Vámi přiložený obrázek je přesně to, co se nám objevilo. Děkuji!

Já bych hlavně doporučila něco co je akvárium, do týhle placky bych dala jen rostliny (jestli se tam vejdou) a možná nějaké krevetky, rozhodně ne ryby. Vždyť se ti to musí špatně čistit ne? Navíc ryby potřebují nějaký prostor pro plavání - hlavně ty Neonky co tam máš, to jsou zdatní plavci, kteří potřebují alespoň 3x větší nádrž než máš ty. Paví očka by tam taky být neměli, jsou to živorodky, které se brzy rozmnoží a bude jim akvárium malé, navíc mají nedokonalé trávení a více znečišťují vodu = pravidelnější výměna vody. Třeba se tu najde někdo kdo ti doporučí nějaké osazenstvo do tvé nádrže. Já jsem zastánce toho, že ryby potřebují prostor. Ať se daří :-)