Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nepořádek po jílových kuličkách

Zdravím,
nechtic jsem si při sázení nové rostlinky rozhrábnul jílové kuličky (bivoj) ve dně. To způsobilo vyplavení obrovského množství "mechanických nečistot" do vody. Mám čerpadlovou hlavu s kostkou bioakvacitu a ta to moc nepobírá, protože nepořádek je příliš drobný. Má někdo nějaký nápad, jak to napravit?

Zdravím,
nejsem žádný expert, ale pokud ti to filtrace nebere, pak bych volila opačný postup. Tedy snížit výkon filtru na minimum, aby nebyl proud v akva, nechat usadit zpět na dno a to pak odkalit zvonem. Jenom doufám, že zkušenější mě tu nerozcupují na kousky.