Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte s určením ryby

Zdar, kupoval jsem razborky skvrnoocasé, které mají v Hornbachu vedené jako razborky bornejské (s latinským jménem boraras uropthalmoides). Spolu s razborkama jsem v pytlíku objevil dvě maličké rybičky - odrostlejší potěr. Ta jedna se mi jeví jako razborka (zabarvení stříbrošedé), chová se podobně jako všechny ostatní, tzn. plave ve středu akvárka, občas je u hladiny, občas u dna. Ta druhá je na první pohled něco jiného. Žluté zbarvení, drží se u dna a pořád tam něco vyzobává, semtam sebou mrskne k hladině, ale to jen když krmím. Nedovedu si ji zařadit. Pomůže někdo?

[http://akva.poradna.net/file/view/496-zluta-rybka- jpg]

Je to focené mobilem a skutečná velikost ryby je plusmínus 7 milimetrů. Razborky mají tak 12mm.

je to mladá gupka alias pavie očko,bordel tam možno majú,ale nikto nevie,čo bolo v tom predajnom akváriu predtým,než tam dali to,čo tam je teraz a že tam nedajú nič iné,keď vypredajú krevertky,razborky a otíky,možno aj tam zostane nejaká razborka,potom tam budú platy a zasa tam bude bordel,lebo medzi platami bude jedna razborka a jedna zabudnutá krevetka....