Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevinný rak

Zdravím!
Určitě jste všichni slyšeli o raku mexickém zakrslém nebo zkrátka CPO. Uvažuji o jeho pořízení, ale protože jsou v mém akváriu i rostliny a ryby, bojím se zda by s tím nebyl problém. Máte zkušenosti s tímto rakem? Někde píší, že ryby i rostliny nechává na pokoji, jinde se zase dočtete pravý opak. Prosím, poraďte.

Děkuji.

Tento rak patří do skupiny tzv.trpasličích raků. Jejich velikost je cca 5 cm. Vzhledem k tomu je pro ryby a rostliny skoro neškodný (jako všichni raci jsou zdravotní policii v nádrži).Naopak se on může stát potravou pro ryby.
Tak záleží na tom co máte za ryby a jak je nádrž vybavena.