Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ryby v novém akváriu

Ahoj, udělali jsme to celé špatně a dali jsme paví očka a krunýřovce do nově založeného akvária po jednom dni. (filtrovaná voda bez chemické úpravy s filtrem a topítkem) Poté jsme bohužel zjistili, že je to úplná kravina, paví očka se snaží po jednom dni nadechnout vzduchu. Co s tím? Vylovit a dát jinam, kam? Jakou vodu? Půjde je zachránit? Hrozně nás to mrzí, jsme typičtí hlupáci co si seženou něco o čem nic neví, ale.. jde s tím něco dělat? Prosím. :(

Přelovil bych ryby do kýblu s odstátou vodou, koupil Aqua-safe nebo podobný prostředek na úpravu vody, dál něco na urychlení nitrifikace (sera-nitrivec nebo dajana-biofiltr) a nechal akva tak pět dní jen s filtrem a rostlinama. Mezitím bych v kýblu s rybama denně měnil tak třetinu až půlku vody a odsával kal ze dna. Pokud je možnost, dát jim tam vzduchování, ať se tam hýbe voda. Po pěti dnech bych je pustil do akvárka.
Normálně se to dělá tak, že se založí akvárko, nechá tak týden jet filtr, po týdnu se pustí dvě-tři "záběhové" ryby a ty se krmí jen tak aby se neřeklo. No a po 14 nebo více dnech je možné pustit další ryby...

Děkuji moc, po 14 dnech snad můžu říct, že už je to v pořádku, 90% ryb to zvládlo, což je mnohem víc, než jsme čekali a jsem moc ráda, i když mě mrzí, že jsme je trápili. Ještě jednou děkuji, bála jsem se, že v kýbli to pro ně nebude ideální a že budou postupně umírat.