Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přezimování tokozelky

Mám dotaz,i když k jezírku.Každý rok si koupím vodní hyacint-tokozelku do jezírka a ono se to přes léto krásně rozroste.Když teď ale vševědoucí a všemohoucí komise EU zakázala pěstování,už nic asi na jaře nekoupím.Máte někdo zkušenost,jak tokozelku přezimovat?Už jsem to zkoušel v kýblu s vodou,ale vše shnilo.Někde jsem četl,že snad ve vlhké rašelině by to mohlo jít.Díky za jakékoliv rady a snad mě nikdo hned nepráskne do Bruselu.:-)No české vody s tím nezamořím.

Díky za odkaz,ale to s tím přisvětlováním jsem našel.Ovšem pořizovat lampu a svítit celou zimu kvůli 1 nebo 2 rostlinám by se asi dost prodražilo,tak sháním zkušenosti,jestli to jde jinak.Zkusím to asi bez toho světla,ale nízkou teplotu v paneláku těžko zajistím a na chatě vše mimo temného sklepa promrzne.Zatracená EU.:-)