Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betty bojovnice

Ahoj všem mám dotaz, jsem nováček a akvarium doma máme jen protože ježíšek donesl vědecké akvárium - doma u nás dlouho nevydrželo, protože jsme ihned koupili nové a větší 60l
do něj jsme si nechali poradit koupit 2 betty a nějaké ostatní rybičky, bohužel přišla nějaká nákaza a a vše až na betty uhynulo ...

včera jsme v nejmenovaném obchodě na doporučení prodejce koupili novou samičku + jednoho samečka --- celkový počet 3 samičky a 1 sameček bohužel asi po hodině jsme nejstarší samičku našli úplně oškubanou tak šel sameček ihned z akvária ale dneska odpoledne 2 samičky mrtvé okousané a přežila jen nejstarší samička kterou máme od Vánoc ....

nevíte co je špatně ??? nebo to byla rada v obchodě nad zlato a tím je to všechno ,,, včera jsem přečetl co šlo a neměl by být problém ...

Moc bett na málo vody (malý prostor a nemají se kam schovat, stres, dominance...). Pokud si betty nesednou, tak to dopadne právě tak, jako u tebe. Pak bych si i tipla na špatné podmínky v AQ. Základní pravidlo - nesmíš věřit tomu, co ti v akvaristice řeknou. Jsou to především prodavači a znalosti hodně často nemají. Nech si jen tu jednu bettu, snad se dá dohromady.