Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatka

Zdravím, mám takový problém se závojnatkou. Cca před měsícem v noci vlezla do úzké ozdoby v akvárku a byla tam šprajclá až do rána, kdy jsme jí horko těžko vyndali. Vypadala ok, ale pak jsme na týden odjeli na dovolenou a našli jí břichem vzhůru ležet na dně. Během dne se probrala a normálně fungovala cca další dva dny, ale pak se opakovalo ležení břichem vzhůru a teď to dělá skoro obden. Vzduchování jim jde od rána do večera a žere normálně. Nevíte někdo čím by to mohlo být? V akváriu jsou tři a má přes 60 litrů. Vypadá na chcípnutí, lape po dechu a pak najednou zase ožije a je normální, tak vážně nevím co s ní. Viditelné známky poškození či nemoci nemá. Předem díky za rady

Dobrý den,
závojnatka mohla utrpět nějaké vnitřní zranění, když jste ji dolovali z bezpochyby vkusné, ale evidentně nevhodné "dekorace". Jediné, co pro ni a ostatní můžete udělat je podstatně zlepšit jejich životní podmínky. Víte o tom, že máte tři ryby v akváriu, které by sotva stačilo jedné? Nedivil bych se, kdyby nastaly i další problémy v chovu. Udržet 60l se třemi vodními prasaty v biologické rovnováze je celkem slušný oříšek.