Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Slepení ploutví - Beta bojovnice

Zdravím,
doma chovám samečka bety, kterému se začaly slepovat ploutve. Je v akvárku tvaru koule, na dně tmavé kamínky s umělou květinou. Po pár výměnách vody jsem do akvárka přidávala přípravek pro úpravu vody, od té doby se mi zdálo, že se beťákovi ploutvičky slepují. Přípravek jsem tedy přestala dávat a problémy stále přetrvávají. K akvárku stavím zrcátko ale ploutvičky se stejně nerozlepí. Rybka normálně přijímá potravu a plave. Budu moc vděčná, za každou radu a pomoc.

Dobrý den.
Chováte rybu v naprosto nevyhovujících podmínkách. Na toto téma jsou stovky diskusí. Zkuste si přečíst něco o chovu bety (něco co nepsala prodavačka ze zverimexu). Potřebujete akvárium odpovídající velikosti, filtr, hromadu živých rostlin a pokud není stabilní teplota v okolí akvária, tak i topítko s termostatem. Bez tohoto rybu neudržíte při životě a těch pár týdnů, co to přežije v kouli, je pro ni čirým utrpením.