Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Akvárium 130l, založení (výbavení, filtrace, osazení)

Ahoj všem,
tak včera jsem si konečně přivezl akvárko, objem je 130l a mám v plánu z něj udělat opravdu pěkné akvárko a nic nepokazit. Doteď jsem měl pouze krevetárko 20l a staral se o akvárko přítelkyně 54l. Takže zkušenosti nic moc, jsem spíš přes teraristiku.

Tedy k otázkám.
Jaký substrát? Co můžete doporučit. Mám zkušenosti s kamínky (nic moc - velká zrnitost, ale akva fungovalo) a pak jsem zkoušel liapor, ale ten mi furt plaval a hrozně jsem s ním válčil. Nevím raději bych něco pořádného, pěkného v čem budou fungovat rostliny a nebude vadit rybičkám.

Dále jaký filtr? Nějaký atman a k němu molitan? Táta to má ve své 120l a funguje dobře, nicméně je hlasitý. Akvárium máme v místnosti kde spíme, potřebuji tedy aby byl tichý. Co můžete doporučit?

Jaké rostliny? Nějaké nenáročné, pěkné. Rád bych zkusil i nějaké kobercovky, ale ty už jsou náročnější na světlo apod. Osvětlení nějaké mám od ještěrů, 100cm zářivky UVB - UVA pro akva to asi bude chtít sehnat něco jiného. Také jaké hnojivo? Mám kamaráda, který si dělá takové ty tabletky, které dáte do substrátu a oni se pak dlouhou dobu uvolňují jmenuje se to PMDD tuším.

No a nakonec jaké osazenstvo? Co bude do takového akvária vhodné? Co mi tam bude prosperovat a bez problémů fungovat. Jít do klasiky živorodky atd, nebo zkusit něco jiného? Případně co? Samozřejmě rybky půjdou do akva úplně naposled, nejdříve se akvárium zajede a pak se bude řešit osazenstvo. V příloze přikládám foto akvária - starší ale funkční, nechal jsem ho napuštěné přes den a nikde neteče, tak snad bude v pořádku.

Za veškeré rady budu rád.
Děkuji, Vítek.

http://komondor17.rajce.idnes.cz/Akvarium/#

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny