Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Axolotl mexický

Dobrý den,prosím, chtěl bych si založit akvárium 126 litrů, a do něj axolotla mexického. Přečetl jsem o něm několik popisků, Vím že rostliny by měli být tuholisté a neměli by plavat na hladině, taky že by neměl býtostrý štěrk, ale spíš písek a tupý štěrk, krmit by se měl 1-2x týdně žížalami, šneky, patentkami, červi a mnoho dalším, ale nevím v jakých dávkách by se měla potrava dávat v jakým období, je mi jasný že toho sežere víc ve 20 a míň ve 2 letech, ale jestli mu stačí na týden v 10-ti letech třeba 2 žížaly, nebo víc či míň. Už jsem měl a ještě mám rybky v 37,7 akváriu, nenky, black molly, pancéřníček, gupky, ... Děkuji všem za radu, Nashledanou.

Dobrý den,
nemám osobní zkušenost s krmnou dávkou u axolotla, takže Vám neporadím více, než jste se určitě dočetl. Ale pokud těch 37,7 není překlep a je to v litrech, tak se vykašlete na axíka a přesuňte do těch 126 l ryby. Pro Vámi chované druhy je 37 l opravdu málo.