Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem test octem

Ahoj, chci se zeptat, koupila jsem kameny do akvaria a po testu octem jsem zjistila, že trochu šumí.. vodu budu používat vlastní dešťovku, hodně měkkou. Myslíte, že je tam mohu dát?
Děkuji

Když už jsi je koupila a AQ by bylo dost velké, tak bych se toho nebála. Ale přiklonila bych se k tomu, že by bylo lepší dát jeden kámen jako dominantu (moc bych jich nedávala). Pravidelnými výměnami vody by se to dalo ukočírovat. Dešťovka je hodně měkká, takže kámen s vápencem by se dal použít. Pokud je ale AQ malé, tak bych vápenec do AQ spíš nedávala. Případně bych jej vyzkoušela a průběžně vodu měřila, abych věděla, jak to tvrdost zvedne. A podle toho bych se zařídila. Záleží také na rybách, které chceš chovat. Pro některé druhy je tvrdší voda vhodnější.