Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sterilizace akvarijniho korene

Zdravim, nedavno jsem si z vypusteneho rybnika prinesl pekny koren, koren jsem vydrbal a nechal uschnout, chtel bych ho jeste prevarit ale nemam dostatecne velkou nadobu, je mozne ho "sterilizovat" v troube? Neposkodi ho to nejak? Na jakou teplotu? Nebo co radite? Dekuji za kteroukoli radu.

Předmět Autor Datum
To asi nepůjde, a nešlo by ho převařit pustupně? Jedna půlka a pak druhá? Nebo zkusit naplnit velký…
Axík 02.12.2016 14:28
Axík
A taky se to dává do dešťové vody, ale nevím, jaký to má na kořen vliv, víc už neporadím, ale taky s…
Axík 02.12.2016 20:58
Axík
Ahoj, hele, včera jsem pokácel smrk, uřízl kořeny, opral mýdlem na ruce, kartáčem, a horkou ne vaříc…
Axík 04.12.2016 15:05
Axík
Ty jsi teda střelec. Jehličnany nejsou úplně ideální do akvária. Všichni furt řešej, jak to co nejví…
reply 05.12.2016 09:22
reply
No, nevím. Taky asi záleží, odkud je kořen, já to mám z normálního smíšenýho lesa. A smrk proto, jak…
Axík 05.12.2016 18:21
Axík
Odkud je, je asi fuk. Teda kdyby byl 100 let v rašeliništi, tak bych se toho asi tolik nebál, ale če… poslední
reply 09.12.2016 15:31
reply

To asi nepůjde, a nešlo by ho převařit pustupně? Jedna půlka a pak druhá? Nebo zkusit naplnit velký kýbl vodou, do toho hodně chlóru nebo soli a zalít vodou ve varu. Já to tak udělal, pak musíte kořen tak 1 den nechat být a pak ho vyndat a dát do čisté vody na 4 dny, pak jsem to dal do akvária a rybky měli úkrytu až až. :-)

A taky se to dává do dešťové vody, ale nevím, jaký to má na kořen vliv, víc už neporadím, ale taky se chystám čistit kořeny smrku do akvária, tak kdybych na něco přišel, tak napíšu, jinak hodně štěstí. :-)

Ahoj, hele, včera jsem pokácel smrk, uřízl kořeny, opral mýdlem na ruce, kartáčem, a horkou ne vařící vodou, na noc jsem ho dal do horké vody a teď jsem ho vyndal, čistý, voda taky, nevím, jsetli je to tím, že do včerejška byl v zemi, ale je čistý. Taky mi prasknul, ale to jsem slepil tavnou pistolíí. :-) Dneska ho dam pod sprchu a do akvárka, kde jsou 4 ancitrusi a bude tam Axolotl, vyfotím a ukážu, jak na tom jsem. :D

Ty jsi teda střelec. Jehličnany nejsou úplně ideální do akvária. Všichni furt řešej, jak to co nejvíc jednorázově vydrbat, ale co se z toho bude postupně louhovat je už asi jedno...

No, nevím. Taky asi záleží, odkud je kořen, já to mám z normálního smíšenýho lesa. A smrk proto, jakou má stavbu kořene, a taky proto, že se mi to líbilo u přátele, ten to má 2 roky, a jen jednou se mu prý zbarvila voda po vyčištění akvárka od doby, co tam je kořen, ale to bylo do týdne pryč. Já to mám zatím čistý, ancitrusy ožírají o sto-šest. :-)

Odkud je, je asi fuk. Teda kdyby byl 100 let v rašeliništi, tak bych se toho asi tolik nebál, ale čerstvej bych nerisk. Pokud ti to funguje, je to jen dobře.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku