Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozmnožování axolotlů

Dobrý den, nedávno jsem si koupil 2 axolotly (už dříve spolu žili), ale potřebuji vědět nějaké podrobnosti. Vím, že musím snížit teplotu na 14°C. Až bude samička mít větší bříško, tak ji dám do jiné nádrže. Tam naklade jikry. Samičku odlovím zpět do okrasnýho akvária, až se larvy vylíhnou, tak budu krmit koretrami, daphnie, nítěnkami, ... A potřebuji vědět,
1) když snížím teplotu, oni se spáří, tak dám samičku do jiné nádrže, a v tý má být jaká teplota vody?
2) mohu dát pak mladý, až budou mít cca 2 cm k matce a otcovi do akvária 126 l?

Děkuji každému za odpovědi a přeju hezké svátky. :-)

Tak jednoduché to není :-) Víš jak probíhá rozmnožování axolotlů?
Naše samice klade docela často, ale nikdy jsem nepoznala předem, kdy to bude. Po akvárku se několik dní povalují spermatofory a pak to vypukne :-D Nestěhovala bych samici před kladením, spíš po nakladení přestěhovat rodiče. Nebo máme umělou rostlinu, kterou samice oblepí vajíčky, ta se dá přestěhovat do náhradní nádržky.
Vajíčka můžou být v normální pokojové teplotě. Až se larvičky rozplavou, jsou opravdu malinké a žerou živou potravu. Nitěnky jsou na ně moc velké. Ze začátku jsem krmila vodní havětí odpovídající velikosti, když nic nebylo, nechala jsem líhnout artemie.
No a 2cm axolotly dávat k rodičům je nesmysl, to až budou mnohem větší, v nesežratelné velikosti :)
Jak mladí rostli, brzo začali žrát kousky žížalek, rybek, patentky dostávali jen chvilku, nitěnky nikdy.
A taky je třeba prcky oddělovat, protože se ožírají navzájem..