Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem UV sterilizátor

Ahoj neví někdo jestli by byl problém provozovat silnější sterilizátor na menší objem vody ?
myslím např. objem akvária 70litrů a sterilizátor konstruován do 300litrů.
jde mi o to jestli tím nezničím úplně všechno.

Díky za jakoukoli odpověď

UV-C sterilizátor zničí iba to, čo prechádza okolo UV žiarivky. To čo žije v akváriu vrátane baktérií v dne a nitrifikačných baktérií, zostane nedotknuté. Najdôležitejší údaj na UV-C lampe je jeho max prietok - teda prietok pri ktorom ešte dokáže spoľahlivo ničiť baktérie a choroboplodné zárodky. Na 70L akva máš ideál 5-7W lampu. Viac neuškodí ničomu,skôr naopak