Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pancéřníček skvrnitý - mám mu koupit kamarády?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám jednoho pancéřníčka skvrnitého, který mi zbyl. Je v 30l akváriu, mám pro něj koupit kamarády stejného druhu nebo mohu i pancéřníčka pandu? Utvoří hejno? Jde mi taky i o to jestli je pro něj lepší být v 30l sám spolu s betou, nebo více pancéřníčků spolu s betou. Byl mi doporučen na burze, nemám vzduchování pak jsem se docetla,ze potrebují min. 50l.
Děkuji za rady.
Změna předmětu, původně: Katka (karel)

Pancéřníčka někomu daruj. 30 l není vhodné pro žádné pancéřníčky, neboť to jsou aktivní ryby a potřebují k životu hodně prostoru. Obecně bych řekla, že do 30 l není ryby vhodné dávat. Nech tam jen bettu. Pokud je to AQ hodně zarostlé, tzn. celá plocha a rostliny tvoří hustý porost a houštiny, tak by možná stálo za úvahu tam dát krevetky (cherry). Betta by je mohla považovat za potravu, ale pokud by byl porost hustý, tak některá mláďata by mohla přežít a tím i udržovat jejich populaci v AQ. Možná by se dalo uvažovat i o větší krevetce https://rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japons ka , ty se ale ve sladké vodě nerozmnoží. Vzduchování v AQ nutné není. Máš filtr? Ten je důležitý.