Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhyn rybiček

Dobrý den,
založila jsem si nové akvárium 250 litrů. Zhruba polovina dna je zarostlá s filtrací, vodu měním jednou za dva týdny zhruba třetinu. Po měsíci jsem si zakoupila 10 neonek, 6 pancéřníčků a 6 krunýřovců. Vše bylo v pořádku. Za dva týdny jsem si zakoupila několik nových rybek: 6 neonek, 6 plat, 4 paví očka, 6 cichlidek ramirezových a 4 pancéřníčky. Po dvou dnech jsem našla mrtvou neonku. Nebylo na ní vidět nic špatného. Další den jsem našla další a jedno paví očko porodilo. Další den jedna cichlidka nakladla jikry, ale odpoledne už tam nebyly a našla jsem mrtvou platu. Dnes jsem našla 2 mrtvé cichlidky. Ryby se otírají o kameny. Umírají tak, že jsou u hladiny a lapají po vzduchu náhle začnou špatně, trhavě plavat a padat na dno a tam uhynou. Množství kyslíku je v pořádku a NO2 taky. Nevíte někdo, co by to mohlo být? Předem děkuji za odpověď.

Předmět Autor Datum
To vypadá na otravu a málo kyslíku. Pokud se u nového AQ podcení údržba, případně se přidá moc ryb,…
JanaP 13.04.2017 17:10
JanaP
Ale kyslíku je tam dost a testy na dusík jsme dělali 2x. Je to odkalené a vodu měníme teď častěji. J…
Juju555 13.04.2017 18:26
Juju555
Ty testy vůbec nemusí fungovat, mohou být vadné. Navíc v AQ není jen NO2. Jsou tam i jiné formy dusí…
JanaP 13.04.2017 20:09
JanaP
CO2 nepřivádíme. Velikost je 120x40x60. Filtr není poddimenzovaný. Zkusím měnit vodu tak, jak jste r…
Juju555 13.04.2017 21:36
Juju555
Vymřely všechny ramirézky. Týden to bylo v pohodě a teď umřeli dva pancéřníčci. Co s tím? poslední
Juju555 27.04.2017 21:39
Juju555

To vypadá na otravu a málo kyslíku. Pokud se u nového AQ podcení údržba, případně se přidá moc ryb, překrmuje se nebo je nedostačující filtr, tak může fofrem narůst dusík a je zle. Testy vůbec nemusí dobře fungovat. Takže bych zvýšila výměny vody první dny (4-5) každý den 1/3, další týden ob den a pak už nastálo 1x týdně. U nového AQ je lepší výměnu vody dělat častěji. Akvárium se zabíhá dlouho, klidně půl roku, rok, než se o něm dá říci, že funguje. U čerstváčka se velmi lehce zhoupne voda a je zle.

Ty testy vůbec nemusí fungovat, mohou být vadné. Navíc v AQ není jen NO2. Jsou tam i jiné formy dusíku. Ramirézky jsou vysoce citlivé na špatné prostředí, takže bych řekla, že tam máš opravdu špatný chemizmus vody. Ramirézky by měly přijít až do dobře zajetého AQ, ne tak čerstvě založeného, jako máš ty. A co CO2? přidáváš ho? I to by mohlo být příčinou otravy, pokud by ho do AQ proudilo moc.
Pokud na rybách není nic vidět, tak to bude vodou. Jak už jsem psala - aktivně měň vodu, a to každý den, to je první pomoc a většinou zabere, když jsou špatné podmínky. Pokud jsou ryby nemocné, tak se možná příznaky ještě projeví. To otírání o kameny by mohla být předzvěst. Ale viděla bych to na špatné podmínky. To, že tam jsou mimina pávčat, nic neznačí, ještě mohou popadat, zřejmě budou jejich počty řídnout. A co filtr? Nemáš ho poddimenzovaný? To AQ je 100x50x50? Vyfoť AQ, fotka toho může dost říct. Podle mě jsi i s rybami začala moc brzy (v tak velkém počtu). Pokud je špatné prostředí, tak ryby to nějakou dobu vydrží, ale nakonec to stejně zabalí, protože to nezvládnou ukočírovat, pokud se s akvárkem nic nepodnikne.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru