Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta bojovnice - nafouknutá, zježené šupiny - prosím poraďte

Dobrý den,

budu vděčná za každou radu.
Máme asi 2 roky starého samečka Betty. Je to asi víc jak týden co jsme si všimly, že se začal "nafukovat", dali jsme ho do akvárka zvlášť, ale tam nechtěl žrát. Vrátili jsme ho zpět do velikého akvárka a tam aspoň trochu žere. Jenže nafukování nepřestalo a teď je opravdu hodně nafouklý a my nevíme co s ním. Jak je nafouknutý, tak má zježené šupiny po celém těle. Ale ještě něco dokáže sníst. Víte někdo prosím co s tím, z čeho by to mohlo být? Už jsme z toho zoufalí.
Je to asi měsíc co jsme do akvárka přikoupili pár neonek a taky změnili stravu, protože už dlouho nechtěl ztrát ty kuličky pro betty, tak jsme začali s patentky a na těch si rád pochutnával. Je možné, že by to bylo z toho?
Ostatní ryby jsou v pohodě.
Moc děkuji za každou radu.

Povedlo se mi ho nafotit, ale nepřišla jsem na to, jak sem fotku vložit.

Děkuji

Anna

Předmět Autor Datum
pravdepodobne vodnatielka,u rýb obvykle neliečitelná a u prestárnutých labyrintiek dosť častá chorob… poslední
audax 06.06.2017 20:07
audax

pravdepodobne vodnatielka,u rýb obvykle neliečitelná a u prestárnutých labyrintiek dosť častá choroba,môže to byť aj infekčná vírusová vodnatielka/zistitelná a presne determinovatelná len veterinárnou pitvou/ alebo vodnatielka zapríčinená parazitom Hexamitia,tam už existujú liečebné prostriedky,takže chorú rybu izolovať a skúsiť použiť prostriedok proti hexamitia a preventívne ošetriť aj normálne akvárium,pokial to už u ryby s prepuknutým ochorením nezaberie,tak rybu humánne utratiť,predlžovať liečenie nad dobu uvedenú na liečivu obvykle nebude mať zmysel a pokial príznaky neustúpia

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru