Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem panceříčci chování

Ahoj, před tydnem jsem si pořídil akvarko a do něho 3 panceříčky.. Jenže panceříčci se chovají něják divně.. pořád plavou nahoru po skle často vyskakuji nad hladinu a pořád po akvarku zběsile plavou.. Je tohle chování normální?

Viděl bych to spíš na chybu v chovu. Do týden starého akvária rozhodně ryby nepatří. Toto chování mohou vyvolat špatné až toxické parametry vody v nezaběhlém akváriu. Je to ale furt lepší, než kdyby byly ryby apatické. Měňte každý den alespoň 1/3 vody za čerstvou, ale odstátou o správné teplotě a nastudujte si alespoň základy akvaristiky. Není to o tom: Mám akvárko, hodim tam ryby, krmim a když chcípnou, koupim nový.