Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kalné akvárium

Dobrý den,pořídila jsem synovi smečka bety pestré.Máme akvárium cca 6 l bez vzduchování,bez filtrace,bez umělého osvětlení.Na dně akvária je Aquarium gravel černé barvy,potom dva bílé děrované kameny a jedna živá kapradina .Vše jsem několikrát proprala ve vodě ale i přes to je akvárium po 2 dnech na výměnu vody,protože je kalné.Zkoušela jsem dát pryč bílé kameny,myslela jsem že uvolňují vápník a proto se voda kalí,ale tím to nebylo.Prosím zkušené o radu.Děkuji Pavlína

Ahoj,

do takového prostoru asi jedině nějaké šnečky, kteří budou trochu sklo čistit. Jinak se tam moc toho nevejde. Možná lepší pořídit něco většího alespoň >45l dá se tam už něco vymýšlet i s rostlinami a je to stabilnější prostředí. A obyvatelé budou spokojenější