Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Filtr na akvárium 130 litrů

Dobrý den,
potřebujeme nový filtr do sladkovodního akvária. Starý se moc neosvědčil. Byl na přísavky, které ale nikdy pořádně nedržely na skle a ani moc dobře nefiltruje. Chtěla bych nějaký závěsný, aby nepadal. Objem akvárka 130 litrů.
Díky za odpověď

Ahoj, já mám 120 litrů akvárium, a měl jsem v něm 2 axolotly, ti moc rambajsu neudělají, je tam spíš jen kvůli zakalování a vzdůchování. Ale pokud v tom máš hodně rybek.Tak bych se možná přiklonil k vnějšímu filtru, je výkonější a nezabere tolik místa v akváriu. Jen při čištění je možná trochu nevýhodou, ale jak pro každého. Tak se kdyžtak koukni na tyto stránky: https://akvarijni-filtry.heureka.cz/ Je to porovnávač cen. Já tam koupil i druhé 225 litru akva, ale už s rybkami, a vnější filtr asi 40 cm vysoký a 20 cm široký. A jsem spokojený. Mám tam neonky, mřenky, ancitruse, pancéřníčky a skaláru a čistí dobře. Samozřejmě musím občas odkalit dno. Tak oufám, že jsem pomohl. :)