Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pH vody

Dobrý den,

mám 50l akvárium. Ze začátku jsem lila odstátou vodu z řádu a měla jsem tam vápencový kamen (než sem zjistila že tam být nesmí :D) a pH se pohybovalo kolem 7,1. Potřebuji ho kvůli krevetkám srazit na cca 6,0-6,5. To se mi vždy povede když vyměním část vody za vodu z lesní studánky, která má 6,2, ale druhý den s pH opět pohybuje nad 7. V akváriu mám japonský substrát, který by měl pH snižovat. Nevíte čím by to mohlo být a jak zajistit stále kyselejší vodu?

Děkuji.

Taková čistá a nechemická cesta je použití olšových šišek (olše černá). Za stovku jich koupíš hromadu, rybkám prospívají látky obsažené v šiškách a sníží to pH. Pro silnější účinky lze použít nálev z šišek, ale opatrně s dávkováním. Krevetky ale mají raději listy nebo kůru z mandlovníku. Je to vzhlednější - přece jen šiška povalující se v akvárku néni moc přirozená, pH snižuje o něco méně, ale zase má prý údajně lehce desinfekční účinky, no a je dražší.