Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vymření akvária

Zdravím akvaristi,

mám dvacet let 400l sladké akvárko a v něm velké cichlidy, skalary a 2x 20cm krunýřovce.
Včera večer 10 ks úhyn, zbytek už skoro taky KO.
Voda OK, teplota OK, PH OK.. Na rybách žádné stopy po nemoci.
Má někdo podobnou zkušenost?
Díky

Ahoj, nejsem znalec cichlid, skalar nebo krunýřovců. Ale co vím, krunýřovci se dožívají okolo 10 let nebo max. 15. Když říkáš 20 let staré akvárko, nemohli ty rybky umřít na stáří? Mě vymřela třeba jedna nebo celý druh. Kdy jsi tedy rybky koupil, neměnil jsi vodu nebo něco jiného zásadního? Spíš si myslím, že to byla nějaká vzácná nemoc. Já mám akvária jen s axolotlem a českými rybami, a druhé s neonkami, krunýřovci, mřenkami, pancéřníčky a českými rybkami. Když se dělo něco divného, dal jsem do akvária děnně 1 lžičku soli. (akvária mají 120 litrů a 225 litrů, pokud má někdo malé akvárko, dejte míň). Téměř vždy to pomohlo. Tak hodně štěstí.