Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hlučná filtrace

Dobrý den mám otázečku koupil jsem set v SUPERZOO asi před 2 týdny
Set byl asi za 1067,- je to 53 litrové akvárium .Mám takový problém včera jsem zprovoznil akvárium a celou noc Hučí to je fakt strašný nedá se kvůli tomu spát myslím si že to asi není v pořádku a jestli by jste mi poradili jak postupovat dál . Filtr se nazývá PACIFIC :htpp://www.akva-tera.cz/21573-filtr-vnitrni-cat-gato-pacific-p-f301-300l-h.htmla , akvárium , desinfekce vody a krmení
Obsah setu : síťka , topítko , filtr , desinfekce vody , strava pro rybyčky a akvárium 53 litrů

Far000
Host

Nahoru

Dobrý den,
pokud je extrémně hlučný a hlučnost se nemění, tak to reklamujte. Filtry ale někdy vytváří hluk, pokud se do nich dostane vzduch a nebo krátce po spuštění. Některým vnějším kanistrovým filtrům trvá třeba i týden, než se ztiší. Je taky dost možné, že ten hluk je normální a filtr je v pořádku. Od filtru, který stojí 150 Kč nelze nic moc očekávat - ani pořádnou filtraci a ani tichý provoz. Dokonce i některé bublifukové elementky jsou dražší a to je vlastně jen pěna s trubkou uvnitř bez mechanických částí. Pokud filtr nelze reklamovat a nebo reklamace nebude uznána a chcete klasický vnitřní filtr, tak vemte něco od značky Aquael a nebo pár korun přihoďte a vemtu Sera fil. Osobně bych vzal elementkový filtr a k tomu vzduchovací motorek. Bude to stát méně, filtrovat lépe a zabere v akváriu méně místa. Hučnost vzduchovacího motorku je v pohodě, elementka jen tak bublá