Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úhyn Ancistrusů

Zdravím všechny, a prosím o radu. Měl jsem krásné stádečko Ancistrusu a o Vánocích mi postupně uhynuly první příznaky byli, že skákali k hladině pro vzduch další stádium bylo, že byli přilepený na sklu u hladiny a závěr uhynuli. Na filtraci jsem nic neměnil jednou týdně odsávám a měním část vody. Nevím, kde dělám chybu. Děkuji za pomoc

Lapaní po dechu:
málo kyslíku kvůli vysoké teplotě vody (nezvýšila se?)
zvýšený obsah NH3 a NO2 - kdy jste naposledy čistil filtr? Změřte NO2, NO3, NH3.
Nepřidal jste další ryby?
Není tam méně rostlin než dřív?
Lapání po dechu způsobují i hlísti v žábrech, ale to by měli i překrvené žábry. Jak dlouho trvalo než všichni uhynuli od projevení příznaků?

Taky se mohlo sejít parametrů víc. Krásné stádečko roste a roste a čím je větší tím produkuje víc dusíkatých látek a spotřebovává víc kyslíku, do toho nějaká fluktuace a je po stádečku.