Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pancéřníček skvrnitý

Zdravím akvaristy,
Prosím o radu, mám asi 14 dní akvárium 30l, filtr, topítko. Tři gupky a dva pancernicky skvrnité. Jeden z nich uz druhým dnem plave na hladině a když se potopí, jako by ho to táhne nahoru. Voda má 23°C. Nevíte čím by to mohlo být? Dno jsem odkalila a vymenila třetinu vody. Krmím jednou denně, granulkami. Mohlo by to být špatné okysličení vody a je šance tohoto pancernička ještě nějak zachránit?
Díky moc za odpovědi a rady.

Pancernicek trpí nemoci která je u sumečka tohoto typu obvykla ... většinou se rybka s touto nemoci dostane do akvária zkrze obchod nemoc se nedá vyléčit pancernicek má takové vzduchové vaky které se touto nemoci jakoby nafouknou lajdsky řečeno v tom případě se nemůže potápět tato nemoc je dědičná a většinou se projeví až po několika dnech nebo měsících po naeozeni ... Touto nemoci trpí i všechny ostatní ryby ne jen sumečci ... Takže doporučuji se příště koukat na ostatní rybky v obchodě ve stejném akváriu a jak se chovají .... A podle toho danou rybu v daném obchodě koupit či ne
... A taková menší rada čím menší akvárium tím hůř se o něj stará ideální objem akvária je 50l pod 50l se těžko hlídá a zajišťuje vše co se v akváriu děje ... Větší akvária nad těch 50l jak jsem říkal tak když se tam objeví parazit nebo cokoliv nežádoucího tak si s tím akvarium samo poradí když má dobrou biosféru ... A taky bych poradil koupit živé kytky ... Plastové rostliny většinou jsou udělané z levného plastu a leží X hodin a roku ve skladu bůhví kde a pak si nevědomky zanesené něco do akvária a ani nevíte jak .... Doporučuji koupit akvárium 54L a začít od znova přendat rybky koupit živé kytky atd ... Akvárium 54L seženete do dvou tisíc to si myslím že není tolik když chcete mít pěkné a prosperující akvárium ...