Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poraďte? Nenáročná rybka?

Omluvte mě ale mílíte se. Myslím že jste neviděl dospělého ancistruse , natož skaláru. Nejsou to žádné čudly a zrovna na nich je dobře poznat když je dáte do prťavé nádrže. Ancistrus například v prťavé nádrži zakrní, přičemž se mu nevratně zdeformují vnitřní orgány. Ukázkový příklad týrání chovem.

Paví očka a další živorodky jsou velcí znečištovatelé a 10 litrů promění v žumpu raz dva. Navíc je potřeba aby se mohly samičky odplout od samečka a mít na chvíli klid. Navíc se snadno množí a tak se ten efekt znečišťování jen násobí.

To že je bojovnice labyrintka neznamená že nutn vyžaduje nízký obsah kyslíku ve vodě.

Údržba je důležitá, ale prostorové nároky ryb rozhodně nenahradí. Kdybych zavřel člověka do místnosti 2x2 m, tak taky bude žít pokud mu budu nosit jídlo a vynášel kýbl s exkrementy. Bude žít, a pravděpodobně dlouho. Ale co to bude za život? Když chci chovat nějaké zvíře, tak mu mám zajistit důstojné podmínky pro život.

Kyslík se do vody dostává úplně normálně skrze povrch hladiny. A rozhodně se tam nedodá do zásoby při výměně vody. No a jestli regulujete u betty teplotu výměnami vody, tak to potěš koště.

Nepište rady když evidentně vite o dané problematice jen velmi málo. ;-)

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny