Předmět Autor Datum
Dobrý den, záleží na tom, jaký druhy živočichů bys chtěl pěstovat. Pokud klasický akvárium s rybami… nový
Pytláčik 29.01.2018 16:53
Pytláčik
Pokud nový, tak bych vzal TetraTec EX 800 Plus. Do 2500 se dostanete a ještě zůstane třena na kilo S… poslední
PaveJan 29.01.2018 20:30
PaveJan

Dobrý den, záleží na tom, jaký druhy živočichů bys chtěl pěstovat. Pokud klasický akvárium s rybami jako jsou skaláry, ancitrusi, čichavci nebo tlamovci, může to být i něco se silnějším proudem, ikdyž u většiny filtrů se to dá regulovat. Ale pokud bys měl žáby nebo axolotly, je lepší něco se slabým proudem nemusí to ani tolik vzduchovat. Potom taky záleží, jestli budeš mít rostlinky, málo nebo hodně živočichů a jestli dáš substrát (pokud budeš mít hodně rostlin, doporučuji ho). Čím víc rostlin nebo živočichů-tím musí filtr přečerpat víc vody za hodinu. A nakonec záleží ještě na tom, jaký náplně bys ve filtru chtěl mít. Jestli jen molitan (základ), nebo ještě různé jiné doplnky na čistou vodu, ... Pokud bys měl málo rybek, doporučil bych jen molitan, pokud hodně rybek, tak něco účinnějšího (dražšího, ale i tak se vejdeš do 2500,-) Tohle bych doporučil, je to takový zlatý střed, akvárium nebude nic světobornýho, ale pro potěšení.

https://akvarijni-filtry.heureka.cz/atman-cf-800/specifikace/#section

Koukni se na Specifikaci, recenze jsou kladné až na poslední. Taky bych doporučil koupit kartáč na drátu na čištění hadic. Doufám, že jsem pomohl, hodně štěstí.

Pokud nový, tak bych vzal TetraTec EX 800 Plus. Do 2500 se dostanete a ještě zůstane třena na kilo Siporaxu. Je to ozkoušený filtr, hodně prodávaný a profláklý a lehce se shánějí ND. Myslím si, že lepší poměr cena/výkon nenajdete. Jinak na rybicky.net nabízejí v inzerci půlročního krasavce - JBL CristalProfi e902 za 2000 Kč. Neváhal bych :-) Možná je ještě aktivní i ta nabídka eXperience 250 za 2000....

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru