Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik filtračních vložek

Dobrý den,
pořídil jsem vnější filtr. Dodané filtrační náplně zaplňují koše pouze z 1/3 válečky, 1/3 vata a ze 2/3 biomolitan.
Mám si je dokoupit a doplnit koše?

Děkuji Parplos

Já jsem ve filtru nechal pouze vrstvu filtračního hrubého biomolitanu (modrý), která slouží jako předfiltr na vstupní části, a pak ještě vrstvu vaty, která zachytává jemné nečistoty na výstupu z filtru. Všechno ostatní jsem vyházel a filtr komplet naplnil náplní Eheim Substrat Pro. Původně jsem chtěl dát Siporax, ale nebyl skladem. Je levnější (od 270 Kč/litr) a podle mě asi stejně účinný.