Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tetry

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak zaručeně vytřít tetru červenou.žanerky.Nadrzka. 15 litrů na dno třecí rošt rostliny s velkými listy ale co kvalita voda? Mám možnost z reverzní osmózy...

žanérky uprednostňujú jemnolisté rastliny,voda je nepodstatná stačí bežná neutrálna až jemne kyselá,reverzná osmoza je zbytočná,ale ked je k dispozícii,nič tým nepokazíš,dôležitejšia je teplota chovu a odchovu,jedná sa o chladnomilné ryby,kde na chov stačí teplota 15-18 st.C a pre odchov 22 st.C,pokial by si mal k dispozícii dostatočne hlboké jazierko,ktoré nepremrzne kompletne,žanérky sa dajú chovať a množiť celoročne vonku aj v našich podmienkach....pokial sú chované celoročne pri vysokých teplotách/nad 23-25 st.C/ vo vyhrievaných akváriách,množenie sa zbytočne komplikuje a ryby sa trú dosť neochotne,alebo sa u ikier zbytočne zvyšuje ich rozpad a blokuje ich úspešný vývoj.....