Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Betta bojovnice akvárium atd.

Ahoj všem. Najde se dobrá duše, která mi poradí? Nemáme s chovatelstvím žádné zkušenosti, dcerka by chtěla aspoň Bettu bojovnici. Jednu. Už jsem se dívala a ve zverimexu mi říkali, že nepotřebuje žádný vzduchový filtr - měly je tam "uložené" v kelímku od vlašáku :(. Opravdu nepotřebuje nic než vodu a krmení?

Dobrý den. Nejsou to náročné rybky ale svoje nároky mají. Minimální velikost nádrže kolem 15-20 l. Jako filtr stačí tzv. „bublifuk“. Nutností je topítko (betty potřebují cca 26 - 27 °C). Další potřebná věc jsou fungující rostliny, proto by mělo mít akvárko osvětlení. Krycí sklo je taky dost potřebné. No a není dobré dávat rybu do čerstvé založené nádrže. Je dobré pár týdnů nechat nádrž zaběhnout.

Na to, co povídají ve zverimexu moc nedejte. Jejich cíl je především prodat. Když tam mají ty Betty v kelímcích, tak je to jen přestupní stanice pro život to není.