Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 11l akvárium filtrace

Dobrý den,
mám jen dotaz ohledně akvária mám malé akvárium 11litrů a v něm štěrk a dvě umělé kytičky a dvě závojnatky jak často se má měnit voda a nebo je nějaká možnost že by se voda měnit nemusela?? A popřípadě co zakoupit?? Rybičky nám přirostli k srdci a nechci je zbytečně stresovat čištěním (výměnou vody)

Dobrý den, uprimně tohle je dost kruté, brutální. Závojnatky nepatří do 11 litrů ani náhodou. Ale ani jakákoli jiná ryba. Jestli Vám ryby přirostly k srdci, tak jim pořiďte stolitrovou nádrž. Jinak je někomu darujte. Zavojnatky totiž produkují tolik odpadu, že v tomhle pojdou. Dokud budou ryby v takových podmínkách, tak nemá cenu dělat nic jiného než měnit denně půlku vody.
Tady si o nich něco přečtěte, například o minimální velikosti nádrže pro jednu rybu:
https://rybicky.net/atlasryb/zavojnatka_cinska
Umělé kytky jsou vám k nicemu, ty vám z akvária nevýraznou žádné odpadní látky, co tyhle ryby hojně produkují.
Nic ve zlém ale tohle je fakt špatný. Jestli vám na těch rybách alespoň trošičku záleží, tak začněte studovat základy akvaristiky.
http://www.horacovoakvarium.cz/clanek_nejcastejsi_chyby_zacatecniku.htm
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
https://rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
https://rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky

Dobrý den,
v obchodě kde jsme ryby koupily nám řekli že toto je akvárium přímo pro ně.(kreténi) je pravda že vodu se jim snažíme držet čistou a přidáváme i bakterie. poohlédnu se po nějakém 200litrovém akváriu a nebude jim tam smutno jsou jen dvě. Každopádně si to načtu. NEVÍM proč tito lidé co prodávají v akvaristice mohou takto lhát a vědomě tedy týrat rybičky. zaskočím za nimi.

predavači v prvom rade predávajú a obvykle za každú cenu ,a mnohí majú aj na predaji postavené prémie z predaja,potom to tak bohužial aj v reáli vyzerá,nieje podstatné,že na neinformovanosť doplatia predávané zvieratá a neskúsení začiatočníci,hlavne že je splnená prvotná úloha predavača-predať predávaný tovar......

Bohužel je to tak jak psal Audax. Všechno je to o penězích. Ale důležité je s tímhle chcete něco udělat a nenecháte ryby trápit.
Když budete mít dvoustovku, tak za předpokladu, že tam bude kvalitní filtr, rostliny, které závojnatkám odolají, bude probíhat pravidelná výměna části vody (např. týdenní, tohle nejde u závojnatek ošulit), tak by tam mohly být tak 4 - 5 kusů, ale musela by to být zaběhlá nádrž.
Ale stejně, co si budeme povídat, závojnatky jsou spíš jezírkové než akvarijní ryby.