Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Závojnatka - rozpad ploutví, dezorientace

Dobrý den, prosím kohokoliv o radu ohledně nemocné závojnatky. Již čtvrtým rokem chovám ve 130l akváriu dvě závojnatky. Nikdy jsem nepozoroval žádný problém. Před dvěma dny jsem zpozoroval u jedné z rybek rozpadající ploutve, které po částech ve formě bílých vláken odpadávají. Ryba začala být jakoby apatická, od rána plave břichem nahoru - není mrtvá, dýchá, občas i normálně plave, ale připadá mi dezorientovaná. Zdálo se mi také, že má lehce zakalené oko.
Ryba je v karanténě a zatím léčím pouze přípravkem Multimedikal a vzduchuji.
Budu vděčný za jakoukoliv radu a pomoc,
předem děkuji, Lukáš.

môže sa jednať o ichthybodo,aeromonas,čo by bol ten "lepší" prípad,obidve choroby sa dajú liečiť prípravkami GeneralTonic,alebo liečivami na báze trypaflavínu,pokial je to vírusový zápal plávacieho mechúra,tam v podstate neexistuje žiadne liečivo,len dodržanie maximálnej čistoty a velmi častá výmena vody až do vymiznutia príznakov,karas patrí k tomu odolnejšiemu medzi rybami,tam je prognoza vyliečenia dosť priaznivá...velká nevýhoda je to,že bez nejakého laboratorneho vyšetrenia je pomerne ťažké identifikovať konkrétnu chorobu a príznaky sú velmi podobné a velmi lahko zamenitelné......