Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kolik rybiček do akvária 54L

Dobrý den,

ráda bych si pořídila akvárium 54L. Potřebuji poradit s počtem rybiček do něj při výběru těchto druhů: Paví očka, Neonky modré, Krevetky a nějaký ten šnek. Dám si tam jeden okrasný kořen a tak ze dvě rostlinky.

Prosím tedy o radu kolik rybiček od každého druhu mohu do akvária umístit, aby se jim dobře žilo.

Děkuji

S pozdravem

Kristýna

neonky sú húfové ryby a na rozumnú skupinu je takéto akvárko malé,na 1cm ryby treba počítač cca 2l vody,tak si vypočítaj,kolko tak tam môže byť rybičiek,jedna-dve rastlinky je tiež málo do normálneho akvária,do takého akvárka s takým zariadením tak 5-6 gupiek na okrasu a šmytec....alebo pri dobrej filtrácii len krevetky....

Mám akva 54l, v něm nespočet ancistrusů, co se rozmnožili (budu je muset nějak vyexpedovat) a zrhuba 15 dospělých, cca 14-15 adolescentních a hejno novorozených pavích ok, šneky spočítat nelze... akva je přerybněné, původně tam byli jenom 2 ancistrusy a 3 páry pavích oček, takto se to namnožilo...čistím 2x v týdnu, akva funguje, nic nechcípá, občas si tedy přeju, aby vychcípali stará již vypelíchaná paví oka...