Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno bojovnice

Dobrý deň!
Veľmi rád bych mal v malých akvárkách (5-7 l) samozrejme oddelene samčekov bojovníc. Problém asi vidím v tom, ako im zabezpečiť pomerne dosť vysokú teplotu v akvarkách. Izbová teplota zrejme nestačí. Ďak. Peter

Dobrý den,
Doporučuji spíš větší nádrže. Kolem 15 l. Do toho už seženete topítko. Jinak když se dělá odchov bett a je nutná jejich selekce, tak se dají do drobných nádob a ty nádoby se postaví třeba do většího akvárka, nebo jiné nádoby kde je pár cm vody. Ohřívá se okolní voda a ta ohřívá jednotlivé nádoby.. Ale to pro vás asi není řešení.
Dnešní betty bez topitka chovat nedoporučuju.
5 - 6 litrů to je tak na malé krevetky, ty pokojovou teplotu snesou. Ne že by betty měly nějaké extra prostorové nároky ale 5 litrů se bude těžko udržovat v chodu.