Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Male častečky ve vodě v akvariu.

Dobry den zdravim vas všechny .Mam čerstvě založene akvarium skoro 600l .Topny kabel .Zasobni substrat nutriplant + volcano red.Kořeny + lavove červene kameny +3d pozadi amazonie.Akvarium je založeno 20 den .Svitim led celospektralni akvarijni osvětleni.Od 8hdo 12h.A od 14h do 17h.Rostliny jsem tam dal co kde bylo k mani .Zhruba 50 rostlinek .Hodně rychlerostoucich.Bohužel jich i hodně odešlo do kopru.Jinak filtr mam jbl 1502 vnějši.Zatim jsem daval 2x vyměnu vody 1/3.Mam hladinovy skimmer .Čistym ho každy druhy den protože je mastna hladina .Jinak jsem už 3 x daval do filtru nahoru filtračni vatu a mam tam purigen. A teěd ten problem pořad se vo vodě vznaši drobne bile častečky .Kterych se neni možne zbavit .Rybičky v akvariu nejsou jenom šneci 6 kusu. Rybičky chci nasadit až tak po třech měsicich .Moc vam všem děkuji za vaše nazory rady i kritiku děkuji libor
Upravena velikost písmen. (Kurt)

Dobrý, den. Jak dlouho ty částečky ve vodě máte? Od založení? To by mohl být nějaký mechanický bordel z toho dna. Propral jste pořádně tu lávovou drť od Rataje? Osobně ji nemám ale vím že si lidi dost stěžují na to kolik v tom je bordelu.
Co máte za filtr? To tam máte jen varu a purigen?
600 litrů je krásný objem. Ať se daří :-)
PS: Prosím nepište velkýma písmenama. Dost blbě se to čte ;-)

Dobry den tak jsem snižil vykon filtru na roztrřikovaci rampě napravo .vykon sani jsem nechal naplno.a akvarium je čiste .ještě přidam až mě přijde purigen a dam vypranou filtr vatu.jinak davam každy den střikačkou co2 16ml.hnojiva zatim žadna.děkuji vam všem za nazory a rady diky libor

To je podle mě zbytečně moc. Navíc není 1 W u zářivky jako 1 W ledky. Taky jde o to jak náročné rostliny chcete. Já mám v jednom akváriu (výška akva 50 cm) okolo 0,3 W/l v zářivkách (2*39 W) a na průměrně náročné rostliny to stačí. Silné světlo je vždy větší problém ukočírovat jinak to skončí řasovou kalamitou.