Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ancistrus a krevetky

Máte někdo zkušenosti, jestli může být ancistrus nebezpečný pro krevetky? S touhle otázkou se na mně obrátil kamarád, který má akvárium s krevevetkami a ve snaze ho trochu oživit, přidal k nim jednoho ancistruse. Od té doby pozoruje uhynulé krevety. Může to bý náhoda, může jít o staré jedince, ale protože mám ancistrusy už řadu let, přišel za mnou, a já nevím...

Dobrý den, jako přímo nebezpečný by být neměl. Ale je možné že si Váš kamarád rozhodil přidáním ancistruse biologickou rovnováhu nádrže. To je ale jen čistá spekulace, jelikož o dané nádrži nevím zhola nic.
Já jsem ancistruse mel s krevetkama v pohode.. :-)