Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přesídlení do nového akvária

Zdravím, včera mi začalo téct akvárium, nejspíš se odchlíplo lepení u dna. Že ho budu muset vyprázdnit, abych ho mohla nechat spravit, je mi jasné. Nicméně jak to provést, abych co nejmíň ublížila rybkam. Myslela jsem prozatimně použít plastový box, co mají děti na hračky, vešlo by se tam v podstatě všechno - filtr, topítko, světlo i většina vody nebo mám raději koupit novou skleněnou bednu? Když budu přemisťovat dno, mám propláchnout kamínky nebo je mám přendat tak jak jsou? Běžný postup jako při zakládání nového akvária použít nemůžu, protože mám stávající osádku na nemám je kam dát. Děkuji za rady.

Dobrý den, tak to je pech :-(
Udělal bych to stejně jako vy. Co máte za dno? Já křemičitý písek stěhoval i s „bordelem“ a kytkama. Opatrně jsem lopatkou předával dno tak abych ho narušil co nejméně. A denně jsem měnil dva týdny 1/2 objemu vody. Dopadlo to beze ztrát. Akorát to odnesly mechy....

Zdravím, je to sice nějaký čas, ale ráda bych sdělila, jak jsem to nakonec vyřešila.
Takže... než jsem se dočkala odpovědi nebo nenašla podobný problém na jiných diskusích, měla jsem v kuchyni pěknou potopu - spoj začal téct proudem. Byla jsem proto nucena improvizovat a použila výše uvedený plastový box na hračky, do kterého jsem přepustila zbývající vodu z akvárka, přendala ryby a techniku. Uklidila spoušť a začala obvolávat akvaristiky v okolí, zda nemají k dispozici nějakou "záplatu" na opravu. Nakonec jsem koupila skleněný skelet nový, stejných rozměrů jako ten tekoucí... do nového jsem přendala celé dno včetně kalu pod kameny (co šlo nabrat lžící), rostliny jsem zasadila znovu - udělala jsem novou kompozici. Do akvária jsem napustila z 1/2 novou vodou z kohoutku a nechala do večera odstát. Večer jsem odsála usazený kal a vodu doplnila z plastového boxu (do boxu jsem dolila klasicky odstátou vodu jako při běžné výměně) a nechala do rána... ráno jsem znovu odsála kal a přestěhovala techniku a ryby, dolila vodu z boxu. Nic nechcíplo... jenom staré akvárko čeká na půdě, až ho opravím